Avocado… w kosmetyczce!

Ten zielony, błyszczący, gruszkowaty owoc często przyciągający wzrok na warzywnym straganie, dostępny prawie cały rok –  to AVOCADO. Czy wiesz jakie skarby w sobie kryje – dla zdrowia i urody?

Uwielbiam go jadać zamiast masła na chlebie, robić z niego zielony sos czy… wcierać olej z avocado w skórę, który robi jej lepiej niż wszystkie kremy.

Olej awokado jest bardzo cenionym olejem ze względu na dużą zawartość:

  • witamin A, B, E, H, K, PP, F,
  • nienasyconych kwasów tłuszczowych,
  • aminokwasów i protein.

Nienasycone kwasy tłuszczowe odżywiają skórę, oddziałują przeciwalergicznie, hamują parowanie wody ze skóry (powstrzymują transepidermalną utratę wody). Olej z awokado zawiera skwalen posiadający właściwości antyzapalne i antygrzybiczne oraz chlorofil również przeciwzapalny i łagodzący.

Olej z awokado łatwo jest wchłaniany przez skórę, wnika w jej głębsze warstwy. Zalecany jest szczególnie do pielęgnacji skóry wrażliwej, dojrzałej, starzejącej się, z problemami..Ma także rewelacyjne działanie przeciwzmarszczkowe. Skóra go ,,pije”-wchłania prawie bez śladu i jest gładka oraz nawilżona .
Odbudowuje ochronną warstwę lipidową, chroniąc przed nadmierną utratą wilgoci, a także pobudza syntezę kolagenu. Ponadto ma działanie przeciwzapalne i łagodzące. Kosmetyki z olejem z awokado i sam olej zalecane są przede wszystkim w pielęgnacji cery suchej, dojrzałej, zmęczonej. Po zmieszaniu z olejkiem z pestek winogron lub olejkiem ze słodkich migdałów może być stosowany do masażu. Awokado dogłębnie odżywia i nawilża nie tylko skórę, ale i włosy.
Można go używać jako naturalnego filtru UV.

Przełącznik języka
Sklepik
Polecam moją książkę
rady-dla-urody.jpg
Warsztaty inspirowane książką

Warsztaty inspirowane ksiażką ,,Ogród wyobraźni hrabiny von Arnim”

Niezwykłe spotkanie, które zabierze Panie w świat literatury pachnący różami i leśnymi duktami… zaproszenie do pałacu Elizabeth, angielskiej pisarki zamieszkałej na przełomie XIX/XX w w pałacu pod Szczecinem, która z pasją i miłością tworzyła swój ogród.

Więcej...

Mój mini poradnik
rady-dla-urody.jpg
Tworcza Akademia Kobiet TAK Kraków