Dietoterapia

Dietoterapia – co to takiego…

Morze różnorodnych diet i sposobów odżywiania zalewa nas wszędzie – w necie – w mediach – promując przy okazji sztuczny i wyidealizowany wizerunek lalkowatej Barbie w zamyśle będący nagrodą dla wszystkich głodujących i korzystających na przykład ze sztucznych 0% produktów light… Koło się kręci – ludzie grubną i chorują, a modelki w kolorowych gazetkach chudną i młodnieją – ich nylonowa gładka skóra nie zna zmarszczek ani pryszczy -frustracja zwykłych kobiet narasta, bo ów sztuczny świat opanowuje wyobraźnię, dyktuje model życia, wpędza w kompleksy…

Owszem można się temu przeciwstawić – można pójść drogą mniej uczęszczana zboczyć z hałaśliwych traktów na swoja ścieżkę – łąką, lasem ku zielonym polanom… Nic nowego niby ów zwrot do natury, ale trzeba o tym niestrudzenie przypominać – bo zapominamy, że tam schowało się – przed nowoczesnością chemią i sztucznym światem- nasze prawdziwe zdrowie i uroda.

Chcesz mieć śliczną gładką skórę? Chcesz być szczupła i witalna, pełna energii i radości życia? Nawet po 40 i 50? Kluczem jest umiejętnie budowana JAKOŚĆ ŻYCIA, a jej głównymi elementami – choć nie jedynymi – są witalność, uroda i zdrowie.

Żaden krem, balsam ani produkt spożywczy z supermarketu Ci tego nie da – jesteś tym co jesz – to znane hasło zawiera głęboka mądrość-czy chcesz być tymi konserwantami w jakie zaopatrzone są ,,wiecznotrwałe” wypieki – czy życzyłabyś sobie aby twe ciało było wypełnione benzoesanem sodu i mnóstwem innych trucizn marszczyło się przedwcześnie i rozpadało powoli? Nie!!! odpowie prawie każdy – ale co dalej?

Dietoterapia jest odpowiedzią – to przemyślane mądre odżywianie… żywe, pełne energii słońca witamin i enzymów – zabójcze dla wolnych rodników-czyli przeciwstarzeniowe i uzdrawiające.

Czy dr Gerson, Ann Wigmore, dr Dąbrowska, dr A. Tarnawski z Kosowa się promowaliby coś co się nie sprawdza…? Już ich spektakularne sukcesy w leczeniu dietą warzywno – owocową (z przewagą surowej) dowodzą jak ważne jest to co wkładamy do buzi – jak bardzo też – dosłownie brzuch nami rządzi… Paul Nisson uniknął operacji dzięki diecie pełnej surowych warzyw i owoców, a dr Walker dożył w całkowitym zdrowiu do dziewięcdziesięciu paru lat – przykłady możnaby mnożyć, efekt ten sam.

Dietoterapia to prawdziwa kosmetyczna bomba – kosztowne specyfiki z drogerii nie zdziałają tyle co może zrobić dla ciebie twój talerz i kubek pełen ziół? Można przygotować mieszanki ziołowe ujędrniające skórę, ziołowe kąpiele przyciemniające karnację, są maseczki z czystych ziół odmładzające i czyszczące cerę. Arsenał natury jest niewyczerpany.

Dietoterapia to też dieta mentalna bez tv i elektronicznych gadżetów – to sztuka umiaru i prostoty… Już dawno temu Irlandczyk Emmet Fox stworzył mądrą 7 dniową dietę mentalną polegającą na kontrolowaniu swych myśli pod kątem – tylko pozytywów – trzeba było wytrzymać tak 7 dni – uwierzcie nie jest to łatwe, ale efekt niesamowity – zmienia się nastawienie do życia, człowiek ,,młodnieje w oczach” jest o niebo radośniejszy, odzyskując chęć do życia.

Warto dowiedzieć się więcej i zacząć stosować w swoim życiu zasady eko-kosmetyki, diety ,,dla zdrowia i urody”- jadłospis z ogródka, ziołowe kosmetyki i harmonię wewnętrzną czerpaną z kontaktu z naturą.

Oferuję indywidualne konsultacje (podstawowe zabiegi kosmetyczne plus zalecenia diety dla urody) oraz różnorodne warsztaty – kosmetyczne, florystyczne, zielarskie (zioła dla kobiet oraz ogólne-jak pomóc sobie roślinami?), jogi hormonalnej i trening mięśni dna miednicy…

właścicielka Akademii – doradca ds. urody, kosmetyki i wizerunku

,,Bądź najlepszą wersją samej siebie!”

Przełącznik języka
Sklepik
Polecam moją książkę
rady-dla-urody.jpg
Warsztaty inspirowane książką

Warsztaty inspirowane ksiażką ,,Ogród wyobraźni hrabiny von Arnim”

Niezwykłe spotkanie, które zabierze Panie w świat literatury pachnący różami i leśnymi duktami… zaproszenie do pałacu Elizabeth, angielskiej pisarki zamieszkałej na przełomie XIX/XX w w pałacu pod Szczecinem, która z pasją i miłością tworzyła swój ogród.

Więcej...

Mój mini poradnik
rady-dla-urody.jpg
Tworcza Akademia Kobiet TAK Kraków