Jodłą w zmarszczki

Wywar z szyszek jodły pospolitej ma działanie przeciwzmarszczkowe

Jodła pospolita abies alba jest wykorzystywana w kosmetyce nie od dziś, ze względu na działanie przeciwzmarszczkowe. Jednak zamiast kupować drogie kremy z wyciągiem z jej szyszek, sama możesz przygotować sobie wspaniałą, upiększającą miksturę.

Wśród domowych sposobów na nawilżanie oraz odżywianie skóry twarzy sposób z wywarem z jodły jest jednym z najskuteczniejszych – oczywiście przy systematycznym stosowaniu.
To świetna,naturalna, metoda pozbywania się zmarszczek. Okazuje się, że przy odrobinie dobrej woli możesz spowolnić powstawanie tych nieestetycznych bruzd. Jak? Wykorzystując do tego ogólnodostępne szyszki popularnej w Polsce jodły. To niepozorne drzewko zawiera w sobie substancje, które pozytywnie oddziałują na delikatną skórę okolic twarzy. W jaki sposób? Przede wszystkim pobudzając krążenie krwi w tych wrażliwych na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych miejscach.

Jodła pospolita zamiast botoksu

Dobroczynne działanie jodły odkryło już wiele znanych na całym świecie koncernów kosmetycznych, m. in. Avon. W wielu kremach tej marki znajdziemy ów składnik, o tajemniczo brzmiącej nazwie Abies Alba (jodła pospolita).

Pragniesz wygładzić i ujędrnić twarz? Sporządź sama w zaciszu swego domu wywar z szyszek jodły. W tym celu 10 szyszek jodły pospolitej zalej wrzątkiem i odstaw na noc. Następnie przemywaj nim twarz co wieczór (oczywiście po uprzednim oczyszczeniu twarzy, np. specjalnie do tego celu przeznaczonym mleczkiem kosmetycznym). Równie dobrym sposobem na pozbycie się uprzykrzających życie kurzych łapek jest wklepywanie w nie codziennie olejku z awokado,o którym pisałam niedawno.

Przełącznik języka
Sklepik
Polecam moją książkę
rady-dla-urody.jpg
Warsztaty inspirowane książką

Warsztaty inspirowane ksiażką ,,Ogród wyobraźni hrabiny von Arnim”

Niezwykłe spotkanie, które zabierze Panie w świat literatury pachnący różami i leśnymi duktami… zaproszenie do pałacu Elizabeth, angielskiej pisarki zamieszkałej na przełomie XIX/XX w w pałacu pod Szczecinem, która z pasją i miłością tworzyła swój ogród.

Więcej...

Mój mini poradnik
rady-dla-urody.jpg
Tworcza Akademia Kobiet TAK Kraków