Naturalne kosmetyki z ziół – odc.1

Poza obiegowymi stereotypami, mało która z nas wie jak wielką siłę wspierania naszej urody mają zioła i różnorodne rośliny. Działają czasem o niebno  skuteczniej niż drogie specyfiki znanych firm. Wszystkie znamy produkty kosmetyczne wykorzystujące siłe ziół, jak krem, mieszanki ziołowe do kąpieli, mydła, perfumy, dezodoranty i wiele innych preparatów służących higienie i pielęgnacji urody.
Ale  przemysłowe wykorzystanie ziół nie wyczerpuje kwestii. Już nasze prababki wiedziały doskonale, które zioła i w jaki sposób stosować  należy, aby mieć piękną, brzoskwiniową cerę, alabastrowe dłonie i zdrowe, puszyste włosy. Wiele dawnych sposobów do dziś nie utraciło nic na wartości.
Przyjrzyjmy się tym ziołom.

Dziś maseczka z przywrotnika, który ,,przywraca” skórze jędrność.

Łyżkę ziół i łyżeczkę mąki ziemniaczanej zalać wrzątkiem tyle, by utworzyła sie papka-maseczka. Po chwili rozsmarować ją na twarzy – najlepiej położyć przedtem na buzię kawałek gazy – będzie łatwiej potem ją sciągnąć – gdzieś po 20 min.
Maseczka wygładza, nawilża i ujędrnia suchą starzejącą się cerę.

Przełącznik języka
Sklepik
Polecam moją książkę
rady-dla-urody.jpg
Warsztaty inspirowane książką

Warsztaty inspirowane ksiażką ,,Ogród wyobraźni hrabiny von Arnim”

Niezwykłe spotkanie, które zabierze Panie w świat literatury pachnący różami i leśnymi duktami… zaproszenie do pałacu Elizabeth, angielskiej pisarki zamieszkałej na przełomie XIX/XX w w pałacu pod Szczecinem, która z pasją i miłością tworzyła swój ogród.

Więcej...

Mój mini poradnik
rady-dla-urody.jpg
Tworcza Akademia Kobiet TAK Kraków