Olej rycynowy – panaceum kosmetyczne cz.1

Olej rycynowy pozyskiwany jest z nasion tropikalnego drzewa rycynowego (ricinus communis), ale ludzie w wielu krajach bardzo zaprzyjaźnili się z tą rośliną że względu na jej właściwości.

Powszechnie znane jest jego działanie przeczyszczające. Jako ciekawostkę powiem wam, że tę cechę wykorzystywali bardzo skutecznie około 100 lat temu poszukiwacze diamentów na pustyni w Namibii. Pracownicy, którzy chcieli opuścić to miejsce, musieli wypić solidną porcję oleju rycynowego. Ewentualnie połknięte diamenty powracały dosyć szybko „na światło dzienne”.

Oprócz właściwości przeczyszczających olejek rycynowy jest bardzo popularny zarówno w przemyśle kosmetycznym – jest składnikiem szminek, kremów i mydeł, ale jest także chętnie stosowany w skutecznych, domowych zabiegach upiększających i odżywiających skórę i włosy.

Wzmocnij swoje włosy

Pierwszy sposób
Aby zahamować wypadanie włosów, olejek rycynowy wlej na spodeczek, który postaw na 2-3 minuty na szklance z gorącą wodą. Kiedy się mocno ogrzeje opuszkami palców energicznie wmasuj w skórę głowy. Następnie załóż czepek foliowy i pozostaw na noc. Rano porządnie umyj. Stosuj przynajmniej raz w tygodniu, a jeśli twoje włosy są bardzo osłabione i wypadają garściami zabieg czyń częściej. Ten sposób sama stosowałam dawno temu po chorobie. Dlatego polecam go z czystym sumieniem, bo bardzo mi pomógł.

Druga kuracja
Możesz także zastosować inną kurację. Wymieszaj dokładnie 1 żółtko z 1 łyżką oleju rycynowego i 1 łyżką oliwy z oliwek, lekko podgrzej i nanieś na włosy. Następnie nałóż czepek, owiń głowę ręcznikiem i taką maseczkę trzymaj całą noc (ale wystarczy również godzinę). Rano, po umyciu włosów, dodaj do płukania sok z cytryny lub ocet jabłkowy. W przypadku, gdy nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania, sok z cytryny możemy dodać także do maseczki.

Przełącznik języka
Sklepik
Polecam moją książkę
rady-dla-urody.jpg
Warsztaty inspirowane książką

Warsztaty inspirowane ksiażką ,,Ogród wyobraźni hrabiny von Arnim”

Niezwykłe spotkanie, które zabierze Panie w świat literatury pachnący różami i leśnymi duktami… zaproszenie do pałacu Elizabeth, angielskiej pisarki zamieszkałej na przełomie XIX/XX w w pałacu pod Szczecinem, która z pasją i miłością tworzyła swój ogród.

Więcej...

Mój mini poradnik
rady-dla-urody.jpg
Tworcza Akademia Kobiet TAK Kraków